Aprecieri pe Facebook

sâmbătă, 19 decembrie 2015

VideoFull, CM handbal feminin 2015, Norvegia - Romania, meci in semifinale, senzational!

România a luptat eroic, a fost un meci de infarct, dar minutul 70 a fost al Norvegiei!
Tricolorele vor juca în finala mică la Campionatul Mondial. Meciul pentru medalia de bronz va fi cu Polonia.

Prima reprezentativă a făcut o altă partidă pe care istoria o va reţine pentru multă vreme. Fetele au fost senzaţionale, şi-au depăşit limitele: după un meci cu Danemarca de 70 de minute, au urmat alte 70 de minute cu Norvegia. România a jucat de la egal la egal cu Norvegia, a reuşit să revină de fiecare dată când a fost în dificultate, dar nordicele sunt totuşi cele care merg în finala mare.

Minutul 70:  Chiar la intrarea în ultimul minut, Norvegia primeşte 7 metri. Înscrie Alstad: 32-34. Nechita aleargă extraordinar şi înscrie: 33-34. Cu 3 secunde înainte de final, Herrem pătrunde şi înscrie golul victoriei: 33-35. Norvegia este în finală, România a făcut însă un alt meci istoric.