Aprecieri pe Facebook

duminică, 30 iulie 2017

Video rezumat, Barcelona - Real Madrid 3-2, International Champions Cup Miami, Spectacol total, Messi a fost imperial,

Barcelona a început meciul în forță, iar Messi ('3) și Rakitici ('7) au punctat încă din primele 10 minute și le-au oferit catalanilor un avantaj confortabil pe tabelă.

Campioana Europei a revenit însă prin golurile înscrise de Kovacici ('14) și Asensio ('36) până la pauză pentru ca cele două formații să intre la egalitate la cabine.

Golul victoriei pentru Barcelona a fost înscris de Pique la cinci minute de la reluare, după o centrare excelentă expediată de Neymar din lovitură liberă, iar trupa antrenată de Ernesto Valverde se impune la International Champions Cup.

Barcelona și Real urmează să se întâlnească și în Supercupa Spaniei, pe 13 și 16 august.